poniedziałek, 12 września 2011

Kurs pilotów wycieczek - wycieczka kursowa

W miniony weekend tj. 10-11.09. odbyła się wycieczka szkoleniowa, prowadzonego przeze mnie kursu pilotów wycieczek.

Zaczęliśmy w sobotę rano.
Na początek przejazd do Zakroczymia, a tam kościół w stylu gotyku mazowieckiego.O kościele opowiadał Zbyszek, wijąc się przy tym niemiłosiernieDalej był drewniany kościół z początku XIX wieku w Chociszewie. Niestety tylko z zewnątrz.Najciekawsze miało jednak wkrótce nastąpić.
A mianowicie Czerwińsk nad Wisłą. A w Czerwińsku... przybyszów witają dwie nagie miecieTo na wspomnienie tego, iż właśnie tu przez Wisłę przeprawiały się wojska Jagiełły zdążające pod Grunwald.

Sam Czerwińsk to praktycznie najciekawszy (w zasadzie jedyny) zabytek romański na Mazowszu.Tu znów oprowadzał Zbyszek. Reakcje słuchających były ciekawe...Agnieszka wymiękła a Gwiazda... no sami widzicie.
Potem był spacerek do samej miejscowości i w końcu udało się wejść do środka. A w środku kaplica - niegdysiejszy refektarz z odlotowymi polichromiamiW kościele uwagę zwraca portalprezbiterium
ale zwłaszcza polichromie w nawie bocznejPotem był Łowicz, rynek, katedra...A w czasie obiadu, niektórzy baaardzo odważnie próbowali coś z pozoru niejadalnego i nie był to koperekOceńcie sami czy smakowałoNa razie tyle.
c.d.n.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz