czwartek, 25 sierpnia 2011

Gdzie moze oprowadzać przewodnik po Warszawie

Gdzie może oprowadzać przewodnik po Warszawie?

Taką frazę znalazłem w statystykach wejść na blog.
No to proszę bardzo.

Gdzie może oprowadzać przewodnik po Warszawie?

Bardzo dobre pytanie, w dodatku bez jednoznacznej odpowiedzi.

Bezdyskusyjne jest to że przewodnik turystyczny miejski po Warszawie, może oprowadzać po otwartej przestrzeni w obrębie granic administracyjnych miasta stołecznego Warszawy.

Do tego dochodzą obiekty zamknięte, muzea etc.
Przewodnicy "z miasta" obecnie mogą, bez żadnych dodatkowych kursów, koncesji, upoważnień etc. oprowadzać po:

Zamku Królewskim
Łazienkach Królewskich (łącznie z wnętrzami)
Pałacu w Wilanowie
Muzeum Wojska Polskiego
Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Historycznym M.St. Warszawy (obecnie nieczynne)

Jeżeli ktoś wie jeszcze o jakichś obiektach to chętnie listę uzupełnię.

Najciekawsza jest kwestia jak daleko sięgają uprawnienia przewodnika miejskiego po Warszawie poza miasto.
Zapis rozporządzenia jest wyjątkowo niejednoznaczny:

§ 16. Uprawnienia przewodników miejskich obejmują
także oprowadzanie po obiektach i obszarach
znajdujących się w strefie podmiejskiej, jeżeli te obiekty
i obszary są związane z historią, kulturą lub gospodarką
miasta.


No i bądź mądry i pisz wiersze...
Można to interpretować naprawdę bardzo szeroko.
Vide wpis na blogu.

PS. Zapraszam na Kurs Przewodników Miejskich po Warszawie,
szczegóły: www.kursprzewodnicki.pl
Start kursu: 12.10.2011


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza