czwartek, 2 czerwca 2011

Praga

Jak ja lubię wracać do Pragi...
W końcu to miasto mojego dzieciństwa i... pierwszych kroków w przewodnictwie :)

Wycieczek polskich sporo ale bez tragedii.
W bazylice św. Jerzego pan od biletów dziwił się czemu tak dużo Polaków. Ano sezon wycieczek szkolnych...Na Hradzie przetestowałem w praktyce ciekawy patent dotyczący wycieczek szkolnych.
Otóż na stronie hrad.cz czytamy:

Vstupné pro třídy základních škol

Pražský hrad (velký okruh) - žáci základních škol s pedagogickým doprovodem po předložení jmenného seznamu potvrzeného školou (vstupné pro skupinu v max. počtu 30 žáků + 2 osoby doprovodu) 150 Kč


Czyli za jedyne 150 koron wchodzi cała grupa - jedyny warunek to lista uczestników potwierdzona przez szkołę. Trasa to velký okruh czyli praktycznie wszystko :)

To działa!
Żeby zobaczyć zmianę warty w południe, trzeba ustawić się ok. kwadrans wcześniej. Inaczej widać tylko cudze plecy :-/
Od 1 czerwca miała być dostępna Złota Uliczka.
Wygląda na to że została otwarta, przynajmniej tak informuje strona Hradu.

Uliczkę wzbogacono o nową ekspozycję:

Ulička prošla doposud nejrozsáhlejší rekonstrukcí v historii a kromě zrestaurovaných domků zde návštěvníci najdou i novou stálou expozici, která dokumentuje život ve Zlaté uličce v posledních pěti stoletích.


Czyli nie dość że Złota Uliczka przeszła najgłębszy remont to jeszcze wprowadzono stałą ekspozycję, dokumentującą życie tamże na przestrzeni ostatnich pięciu wieków.Na Moście Karola też jest już OK. Nie ma żadnych prac remontowych.
W zeszłym tygodniu przechodziło się praktycznie płynnie (nie to co jesienią, kiedy na przejście trzeba było liczyć niemal godzinę)

1 komentarz:

  1. tu wynalazłam jakieś zdjęcia z Pragi sprzed dwóch lat swoje. Zapraszam, ale artystycznie to nie wiem sama, chyba miałam wtedy 2 miesiące aparat dopiero

    https://picasaweb.google.com/naszamucha/Praga1#

    OdpowiedzUsuń